Genel

Paykasa Öde Kurları Sabit mi?

paykasa-ode-kurlari-sabit-mi

Paykasa Öde Kurları Sabit mi?

Paykasa öde döviz kurları, Euro baz alındığı için para biriminin kur oranlarına bağlı olarak fiyatları artmakta ya da düşmektedir. Bunlarla birlikte olarak günümüzde döviz kurları sürekli artış ve değişim gösterdiğinden dolayı alırken kazanmak için yapmanız gereken işlem oldukça basittir. Her işlem için döviz kurlarının artmasından ve değişmesinden dolayı fiyatlar farklılık göstermektedir. Bu tip sorunları ortadan kaldırmak için yüklü miktarda tek seferde satın alırsanız alırken kazanabilir ve kâr etmiş olursunuz.

Döviz Kuru Toplantısı Paykasa Fiyatlarına Yansır mı?

Euro döviz kurundaki sürekli yükseliş sebebiyle Cumhurbaşkanlığı tarafından Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Bu yapılan toplantıya sonucuna bağlı olarak euro döviz kurundaki düşüş veya artış paykasa fiyatlarına yansıyacaktır. Ülkemizde sürekli olarak döviz kurları değişiklik göstermektedir. Hiçbir zaman düzenli bir seyir göstermemekle birlikte döviz kurlarındaki değişmeler paykasa fiyatlarına yansıdığı için yüksek meblağlar ortaya çıkabilmektedir.
Her seferinde farklı farklı döviz kurlarından satın alım yapmak yerine tek seferde satın alım yapmak daha karlı olabilmektedir. Euro kuru baz alındığında oldukça yüksek bir kur söz konusudur. Ve yaşanan ekonomik konulardan dolayı döviz kurları oldukça sık bir şekilde değişim gösterebilmektedir. Bu değişimler yaşandıkça da paykasa fiyatlarında da değişiklik görülmektedir.
Paykasa fiyatları kullanımı oldukça yaygın olan Paykasa fiyatlarının en önemli avantajlarından bir tanesi sizlere özel olarak tanımlanmış bir kart olmasıdır. Kullanmadan önce miktarını sizin belirlediğiniz için borç, kart aidatı veya dolandırılma gibi sorunlar da ortaya çıkmamaktadır. Paykasa kartlarının satıldığı web sitelerinden bulunan satın al butonuna tıklayarak 10 euro’dan 1000 euro’ya kadar seçenekleri bulunan kart bakiyesini sizler belirliyorsunuz. Bütçenize uygun Paykasa fiyatları ile kartı satın almak için satış yapılan web sitesi üzerinden birkaç basit işlem gerçekleştirerek ya da canlı destek ekipleriyle iletişime geçip size gönderilen hesap numarasına havale/eft yaparak, satın alma işleminizi yapabilirsiniz. Dakikalar içerisinde kartınızın bilgileri size gönderilir ve güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.
Değiştikçe güncellenen kur üzerinden belirlenen fiyatlar ile Paykasa kartı satın alabilirsiniz. Kur fiyatları sıklıkla değişiklik gösterdiği için satın alma işlemlerinizden önce kur fiyatlarını kontrol etmeniz sizler için yararlı olacaktır. Satın alacağınız kartın miktarı euro kuru üzerinden belirlenir ancak siz Türk Lirası üzerinden satın alabilirsiniz. Kartınızın bakiyenizi sizin belirlediğiniz ön ödemeli kart ile alışverişinizi tamamladınız, içerisinde hala para kaldı ve bozdurma işlemi yapmak yani kalan parayı iade isteme hakkınız vardır.
İade istemeniz takdirde kart bozum işlemleri devreye girmektedir. Bu noktada da aklınıza hangi kur üzerinden iade alacağınız sorusu gelebilir. Paykasa bozdurma işlemi sırasında en başta hangi kur fiyatı üzerinden satın alım yaptıysanız yine aynı kur fiyatı üzerinden de iade parası alırsınız. Yani kur değiştikçe sizin iade alacağınız para miktarı artıp azalmamaktadır.