Genel

Paykasa Bayi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

paykasa-bayi-seciminde-dikkat-edilmesi-gerekenler

Paykasa Bayi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paykasa, internet üzerinden özellikle oyun sitelerinde kullanılan avantajlı bir ödeme yöntemidir. Online ödemelerde güvenle kullanılan bu kart, dünya çapında kendini kanıtlamış pek çok sanal mağazada geçerlidir. Bunların başında Skype, Facebook ve Zynga gibi siteler gelir. Paykasa ile alışveriş edilebilecek bu siteler göz önünde bulundurulduğunda ne kadar güvenli bir ödeme yöntemi olduğu anlaşılır. Ancak Paykasa satın almak ve kullanmak her ne kadar güvenli olsa da satın alma işlemlerinin yapıldığı Paykasa siteleri büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda, herhangi bir aksilik ile karşılaşmamak için bayi seçiminde belirli noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Paykasa Alırken Bayinin Resmi Satıcı Olup Olmadığını Kontrol Edin!

Yeni nesil ödeme yöntemi olan Paykasa’nın sunduğu en önemli özelliklerden birisi güvenli olmasıdır. Çünkü diğer ödeme yöntemlerinde alışveriş yapmak için kullanıcıların kişisel bilgilerini vermesi şart koşulur. Bu bilgilerin başında ise kart bilgisi, telefon numarası, kimlik bilgisi ve adres bilgileri gelmektedir. Bahsedilen bilgilerin dolandırıcıların eline geçmesi durumunda, kullanıcılar ciddi şekilde mağdur olabilir. Paykasa ise alışveriş için kullanımı sırasında bu bilgilerin kullanımını gerektirmez. Paykasa ile ödemelerde sadece 16 haneli PIN koda ihtiyaç vardır.
Paykasa, online ödemeler için tercih edebileceğiniz en ideal yöntem olsa da hangi bayiden Paykasa almanız da bir diğer dikkat edilmesi gereken husustur. Bu noktada, bayide dikkat etmeniz gereken ilk nokta, resmi bir satıcı olup olmadığıdır. Resmi Paykasa sitelerinde resmi satıcı olduklarına dair bilgilere yer verilir. Ayrıca, güvenilir siteler, güvenli alışverişler için lisanslar bulundurur. Bununla birlikte, güvenilir Paykasa bayilerinde Paykasa fiyatları da Euro kuruna göre belirlenir ve bu anlamda, diğer güvenilir bayilerdeki fiyatlara yakın olur.

Paykasa Avantajları Nelerdir?

Paykasa kart, uluslar arası alanda milyonlarca kişi tarafından tercih edilen bir sistemdir. Bu ödeme sisteminin sahip olduğu bir sıra özellikler ve kullanıcılarına sunduğu avantajlar vardır. En büyük avantajı şüphesiz ki, tüm ödeme işlemlerinde güvenlik ilkesine sadık kalmasıdır. Kartı hiçbir sorun yaşamadan, isteğiniz dışında harcanması ve kopyalanması gibi kaygılarınız olmadan kullanabilirsiniz. Sadece ödeme işlemlerinde değil, Paykasa al işlemlerinde de güvenli bir satış prosedürü sağlar. Paykasa kartlar tek kullanımlıktır ve alışveriş işlemi tamamlandıktan sonra ikinci bir kullanıma izin vermez. Güvenlik özelliğinin ön plana çıkmasına sebep olan husus da budur. Eğer herhangi bir korsan siteler tarafından kartınız ele geçirilmiş ise ikinci bir kullanım hakkı olmadığından kartınızı benimseyemezler. Bu sayede, güvenlik kaygısı yaşamadan alışverişlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. 16 haneli PIN kodla yapılacak harcamalar karşılığında komisyon ve benzeri işlemler de uygulanmaz.
Paykasa kartların bir diğer özelliği ise bozum işlemidir. Paykasa bozdurma olarak bilinen bu işlem sayesinde kartınızda bulunan kullanmadığınız para miktarını geri çekme fırsatınız bulunur. İşlem için Paykasa satın aldığınız bayilerin müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Bozdurma işlemleri, Euro kuru baz alınarak yapılmaktadır.

Paykasa Kaybolur ise Ne Yapmalı?

Paykasa kartların 16 haneli PIN kodu ve CVV kodu bulunur. Satın alma işlemleri sonrası bu kodlar size telefon veya e – mail aracılığıyla gönderilir. Eğer kartınızın kodunu herhangi bir sebepten dolayı kaybetmişseniz endişe duymanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Harcamadan kartınızı kaybetmiş ve harcanacağı yönünde endişeli iseniz vakit kaybetmeden yetkili temsilci ile irtibata geçiniz. Bu sayede, sistemden bilgileriniz kontrol edilecek ve size kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır. Eğer harcanma yapılmamışsa hemen bozdurma işlemi uygulanır. Harcama yapmışsanız da zaten kartınızın tek kullanım hakkı olduğu için kendini otomatik olarak imha etmiştir.